The Saint Who Stole My Heart: Regency Rogues Book 4

af

indgår i serie Regency Rogues


The Saint Who Stole My Heart: Regency Rogues Book 4
Du sparer Spar kr. 13,35 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 5-7 hverdage
  • Forventet levering 23-04-2021
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele. Du kan prøve medlemskabet gratis de første 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om medlemskaber og Shopping-fordele her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
03-09-2012
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
304
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

The fourth Regency Rogues novel of desire, danger, intrigue, and steamy seduction from acclaimed writer Stefanie Sloane. Perfect for fans of Sabrina Jeffries, Stephanie Laurens and Eloisa James.Possessed of a brilliant mind and a love for puzzles, Dashiell Matthews, Viscount Carrington, is a crucial member of the elite Young Corinthians spy league. Assuming the facade of an addle-brained Adonis, he hunts for a notorious London murderer known as the Bishop. When fate causes him to cross paths with Miss Elena Barnes, Dash discovers an enigma that will prove delightfully intoxicating to unravel: a voluptuous beauty as intelligent as she is fearless.Only the lure of a collection of rare books bequeathed to her family by Dash's late father could tempt Elena from her cozy rural life to the crush and vanity of London. But if Elena finds his lordship to be the most impossibly beautiful man she's ever seen, he also seems to be the stupidest. Which made her body's shameless response to his masterful seduction all the more unfathomable. Yet when she discovers Dash's mission to track the dangerous Bishop, she willingly risks everything - her trust, her heart, her very life - to join him.For more sweeping romance check out The Devil In Disguise, The Angel In My Arms, The Sinner Who Seduced Me, The Scoundrel Takes A Bride and The Wicked Widow Meets Her Match.

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
03-09-2012
ISBN13:
9780755396658
Vægt:
240 g
Dybde:
22 mm
Bredde:
130 mm
Højde:
196 mm
Nummer i serien:
Book 4
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse The spectacular fourth novel in Stefanie Sloane's glorious Regency Rogues series.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO082