The Name of the Blade, Book Three: Frail Human Heart

af

indgår i serie Name of the Blade


The Name of the Blade, Book Three: Frail Human Heart
Du sparer Spar kr. 14,21 med Shopping-fordele
  • Leveringstid Mangler, normalt 2-9 uger
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele. Du kan prøve medlemskabet gratis de første 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om medlemskaber og Shopping-fordele her.
Format:
Bog, paperback
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
386
Målgruppe:
From 12
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

Fans of fantasy series such as The Mortal Instruments and The Raven Cycle will adore Zoe Marriott's incredible Name of the Blade trilogy. Frail Mortal Heart is the third book in the series."For fans of Maggie Stiefvater and Cassandra Clare" - Booktrust. Zoe Marriott has been named "a rising star of fantasy fiction" by The Times. In the thrilling final instalment of her epic, Japanese-inspired urban fantasy trilogy, Mio has succeeded in banishing the Goddess of Death's plague-spreading monsters - by making the most terrible sacrifice. With Mio's love Shinobu lost, and hell literally breaking loose in London, the only things standing between the human world and an apocalypse are Mio and her sword.

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
02-07-2015
ISBN13:
9781406342406
Vægt:
257 g
Dybde:
22 mm
Bredde:
129 mm
Højde:
198 mm
Målgruppe:
From 12
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse Fans of fantasy series such as The Mortal Instruments and The Raven Cycle will adore Zoe Marriott's incredible Name of the Blade trilogy. Frail Mortal Heart is the third book in the series.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO081