The Name of the Blade, Book One: The Night Itself

- The Night Itself (Book One: The Night Itself)

af

indgår i serie Name of the Blade


The Name of the Blade, Book One: The Night Itself
Du sparer Spar kr. 15,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid Mangler, normalt 2-9 uger
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Læs mere om medlemskaber og Shopping-fordele her.
Format:
Bog, paperback
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
368
Målgruppe:
From 12
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

First in an urban fantasy trilogy set in London"For fans of Maggie Stiefvater and Cassandra Clare" - Booktrust. Ancient Japanese gods and monsters are unleashed on modern-day London in the first in an epic trilogy from an acclaimed fantasy writer. When Mio steals a priceless ancestral sword from her parents' attic, she just wants to spice up a fancy-dress costume. But the sword is much more than some dusty antique and her actions unleash a terrible, ancient evil onto the streets of unsuspecting London. Soon Mio realizes that if she cannot keep the sword safe, and learn to control its legendary powers, she will lose not only her own life ... but the love of a lifetime.

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
03-07-2014
ISBN13:
9781406357950
Vægt:
297 g
Dybde:
28 mm
Bredde:
131 mm
Højde:
200 mm
Målgruppe:
From 12
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse First in an urban fantasy trilogy set in London

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO082