The Mozart Conspiracy

af

indgår i serie Ben Hope


The Mozart Conspiracy
Du sparer Spar kr. 15,00 med Saxo Premium
  • Leveringstid 5-9 hverdage
  • Forventet levering 21-04-2020
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
21-07-2011
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
464
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

Foretrækker du lydbog eller e-bog?

Vælg type her:

FROM THE #1 BESTSELLING AUTHOR `Deadly conspiracies, bone-crunching action and a tormented hero with a heart . . . packs a real punch' Andy McDermott Former SAS operative Ben Hope is running for his life. Enlisted by the beautiful Leigh Llewellyn - world famous opera star and Ben's first love - to investigate her brother's mysterious death, Ben finds himself caught up in a centuries-old puzzle. The official line states that Oliver died whilst investigating Mozart's death, but the facts don't add up. Oliver's research reveals that Mozart, a notable freemason, may have been killed by a shadowy and powerful splinter group of the cult. The only clues lie in an ancient letter, believed to have been written by Mozart himself. When Leigh and Ben receive video evidence of a ritual sacrifice being performed by hooded men, they realise that the sect is still in existence today...and will stop at nothing to remain a secret. From the dreaming spires of Oxford to Venice's labyrinthine canals, the majestic architecture of Vienna and Slovenia's snowy mountains, Ben and Leigh must forget the past and race across Europe to uncover the truth behind THE MOZART CONSPIRACY... The Ben Hope series is a must-read for fans of Dan Brown, Lee Child and Mark Dawson. Join the millions of readers who get breathless with anticipation when the countdown to a new Ben Hope thriller begins... Whilst the Ben Hope thrillers can be read in any order, this is the second book in the series.

Andre udgaver:

Bog, paperback
Lydbog, download

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
21-07-2011
ISBN13:
9781847563415
Vægt:
320 g
Dybde:
30 mm
Bredde:
129 mm
Højde:
198 mm
Nummer i serien:
2
Nummer i serien:
2
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse FROM THE #1 BESTSELLING AUTHOR `Deadly conspiracies, bone-crunching action and a tormented hero with a heart . . . packs a real punch' Andy McDermott

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO030