The Lost Stories

- Book 11

af

indgår i serie Ranger's Apprentice


The Lost Stories
Du sparer Spar kr. 24,81 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 6-10 hverdage (Sendes fra fjernlager)
  • Forventet levering 01-07-2021
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele. Du kan prøve medlemskabet gratis de første 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om medlemskaber og Shopping-fordele her.
Format:
Bog, hardback
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
400
Målgruppe:
From age 10
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

The secret history of the New York Times bestselling Ranger's Apprentice, with over 5 million copies sold in the U.S. alone Unconfirmed accounts of a group of Araluen warriors - tales of adventure, battle, and triumph over evil - have spread for centuries throughout the known world. Most notable is a clan shrouded in mystery, phantom warriors known as the Rangers. Two names pass the lips of every storyteller: Halt, and his apprentice, Will. They and their comrades in arms are said to have traveled throughout the kingdom and beyond its borders, protecting those who needed it most. If true, these rumors can be only part of the story. Only now, centuries after these men and women walked the earth, do we have confirmation of their existence. Behold The Lost Stories, Book 11 in the Ranger's Apprentice epic. Perfect for fans of J.R.R. Tolkien's Lord of the Rings, T.H. White's The Sword in the Stone, Christopher Paolini's Eragon series, and George R. R. Martin's Game of Thrones / A Song of Ice and Fire series.

Andre udgaver:

Bog, paperback
Bog, ukendt format
Lydbog, CD

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
04-10-2011
ISBN13:
9780399256189
Vægt:
634 g
Dybde:
38 mm
Bredde:
162 mm
Højde:
231 mm
Forlag:
Philomel Books
Nummer i serien:
11
Målgruppe:
From age 10
Format:
Hardback
Udgave:
0
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse Inspired by questions and letters his loyal readers have sent over the years, Flanagan offers a gift in response: a collection of "lost" tales that fill in the gaps between Ranger's Apprentice novels. For the first time, readers can learn the truth behind how Will came to be orphaned and what his real relationship to Halt is.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO080