The Liberation

- Book Three of The Alchemy Wars

af

indgår i serie Alchemy War


The Liberation
Du sparer Spar kr. 14,74 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 3-7 hverdage (Sendes fra fjernlager)
  • Forventet levering 05-10-2021
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
08-12-2016
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
480
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

'Brilliantly imagined and beautifully written, Tregillis has created a perfect end to his series' Christopher FarnsworthI am the mechanical they named Jax. My kind was built to serve humankind, duty-bound to fulfil their every whim.But now our bonds are breaking, and my brothers and sisters are awakening. Our time has come. A new age is dawning.Set in a world that might have been, of mechanical men and alchemical dreams, this is the third and final novel in a stunning series of revolution by Ian Tregillis, confirming his place as one of the most original new voices in speculative fiction.Praise for Ian Tregillis:'A major new talent' GEORGE R. R. MARTIN - 'Tremendous' Cory Doctorow - 'Addictively brilliant' i09 - 'Exciting and intense' Publishers Weekly - 'Eloquent and utterly compelling' Kirkus

Andre udgaver:

Bog, paperback

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
08-12-2016
ISBN13:
9780356502342
Vægt:
312 g
Dybde:
33 mm
Bredde:
160 mm
Højde:
198 mm
Nummer i serien:
3
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse Following The Mechanical and The Rising comes the third and final novel in this thrilling series of one individual's struggle for freedom - from the author dubbed "a major new talent" by George R. R. Martin. Perfect for fans of Paolo Bacigalupi, Ann Leckie and Neal Stephenson.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO080