Mejia, M: The Last Act of Hattie Hoffman

- Mejia, M: The Last Act of Hattie Hoffman

af


Mejia, M: The Last Act of Hattie Hoffman
Du sparer Spar kr. 15,00 med Saxo Premium
  • Leveringstid 5-9 hverdage
  • Forventet levering 11-03-2021
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
24-08-2017
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
352
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

'A suspenseful and heart-wrenching thriller about ambition, obsession, and what happens when the lies we tell about ourselves become indistinguishable from the truth' ROBIN WASSERMANNo one keeps more secrets. No one is better at hiding them. With an ending you will never see coming and characters that will stay with you forever, THE LAST ACT OF HATTIE HOFFMAN is a gripping psychological mystery perfect for fans of THE ROANOKE GIRLSEighteen-year-old Hattie Hoffman is a talented actress, loved by everyone in her Minnesotan hometown. When she's found stabbed to death on the opening night of her school play, the tragedy rips through the fabric of the community.Sheriff Del Goodman, a close friend of Hattie's dad, vows to find her killer, but the investigation yields more secrets than answers: it turns out Hattie played as many parts offstage as on. Told from three perspectives, Del's, Hattie's high school English teacher and Hattie herself, The Last Act of Hattie Hoffman tells the story of the Hattie behind the masks, and what happened in that final year of her life. . .Wonderfully evocative of its Midwestern setting and with a cast of unforgettable characters, this is a book about manipulation of relationships and identity; about the line between innocence and culpability; about the hope love offers and the tragedies that occur when it spins out of control.

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
24-08-2017
ISBN13:
9781784295950
Vægt:
244 g
Dybde:
26 mm
Bredde:
128 mm
Højde:
196 mm
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse No one keeps more secrets. No one is better at hiding them. A gripping, heart-wrenching psychological mystery perfect for fans of THE ROANOKE GIRLS

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO080