The Knight With the Blazing Bottom

af

indgår i serie A Very Fiery Fairy Tale


The Knight With the Blazing Bottom
Du sparer Spar kr. 28,16 med Shopping-fordele
  • Leveringstid Kan forudbestilles
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
Bog, hardback
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
32
Målgruppe:
From 3 to 99 years

Send som gave

Skal vi pakke ind og sende som gave til en, du holder af? Vælg gaveindpakning i kurven. Læs mere
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

The second book in the fabulously funny - and hugely farty - A Very Fiery Fairy Tale series. Perfect for fans of The Dinosaur that Pooped. Sir Wayne and Dragon are back! And on yet another adventure to get Dragon's flame round the right way... Luckily Wayne knows JUST what to do BUT! Is doing everything in reverse ALL day long really a good idea? And when the start to dress as each other, swapping EVERYTHING round, what on earth might happen?!Our story begins with a knight on the town,Sir Wayne seemed happy, but Dragon was down."It's just so unfair," he said to his friend."Each time I breathe fire it comes out the wrong end!"A hilariously anarchic picture book, with a truly explosive ending! From the hugely exciting new picture book talent, Beach. Look out for The Dragon with the Blazing Bottom - out now!

Andre udgaver:

Bog, paperback

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
09-06-2022
ISBN13:
9781398506404
Bredde:
260 mm
Højde:
260 mm
Nummer i serien:
2
Målgruppe:
From 3 to 99 years
Format:
Hardback
Forfatter

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO080