The Glasgow Girl at War

- The new heartwarming saga from the author of the G.I. Bride

af


The Glasgow Girl at War
Du sparer Spar kr. 14,78 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 3-7 hverdage (Sendes fra fjernlager)
  • Forventet levering 06-10-2021
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
10-12-2020
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
416
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

The next heartwarming saga novel from Eileen Ramsay, perfect for fans of Nadine Dorries and Donna Douglas.1930s Scotland.Growing up in a convent in Glasgow, Ferelith Gallagher dreams of bigger and better things. With no money behind her, and no family to speak of, she travels to Edinburgh to study to be a lawyer - a brave choice for a woman in the 1930s. And when she falls in love with a young fellow student, she thinks she's finally found a home.But after a brief and disastrous marriage, Ferelith swears she is through with love, and buries herself in her studies, striving to become the first female senior advocate in Scottish history. But when she finally meets a man she knows she could be happy with, Ferelith finds herself torn between love and her career.When war breaks out, she knows life will never be the same again . . .Previously published as The Quality of Mercy.

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
10-12-2020
ISBN13:
9781785762192
Vægt:
303 g
Dybde:
23 mm
Bredde:
129 mm
Højde:
198 mm
Forlag:
Zaffre
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse But then she meets a young man who sweeps her off her feet.After a brief and disastrous marriage, Ferelith swears she is done with love, and buries herself in her studies, working hard to become the first female senior advocate in Scottish history. But when she falls in love a second time, she finds herself torn between love and her career.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO081