The Girl I Used To Be

- the addictive psychological thriller that 'will have you gripped from the start'

af


The Girl I Used To Be
Du sparer Spar kr. 15,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 3-7 hverdage
  • Forventet levering 27-04-2021
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele. Du kan prøve medlemskabet gratis de første 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om medlemskaber og Shopping-fordele her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
09-08-2018
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
352
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

'A teasing, suspenseful, and twisty read!' Shari Lapena, THE COUPLE NEXT DOORCompletely gripping and full of page-turning twists, this dark psychological thriller is perfect for fans of Laura Marshall's FRIEND REQUEST and K.L. Slater's LIAR. YOU DON'T REMEMBER. HE WON'T LET YOU FORGET.Gemma Brogan needs a break from her life.A work event looks the ideal chance to get away. And a friendly new client seems like the perfect gentleman when he joins Gemma for an innocent dinner . . .But the next morning she has no memory of how the night ended and he has vanished into thin air.Suddenly, Gemma is plunged into a twisted nightmare she can't control. To protect her future, and her family, she will have to confront shocking secrets from her past - and the truth about the girl she used to be.'This page-turner will have you gripped from the start.' Take A Break magazineWHAT READERS ARE SAYING:'What a fantastically twisty psychological thriller!' Goodreads Reviewer, 5 stars'The Girl I Used To Be is a brilliant read, addicting, fast-paced, and unputdownable' Goodreads Reviewer, 5 stars'Mary Torjussen has put together the perfect balance between chilling and thrilling' Goodreads Reviewer, 5 starsPRAISE FOR MARY TORJUSSEN:'A page turner with a cracking ending' Jenny Blackhurst, THE FOSTER CHILD'This fast-paced story kept me guessing - great twist at the end' K.L. Slater, LIAR and BLINK'A twist that will knock your socks off' Gillian McAllister, ANYTHING YOU DO SAY

Andre udgaver:

Bog, paperback

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
09-08-2018
ISBN13:
9781472240811
Vægt:
245 g
Dybde:
21 mm
Bredde:
129 mm
Højde:
198 mm
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse A twisty thriller from the brilliant Mary Torjussen, author of GONE WITHOUT A TRACE. Perfect for fans of C.L. Taylor and Clare Mackintosh.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO081