The Fox From His Lair

- The WWII Collection

af


The Fox From His Lair
Du sparer Spar kr. 15,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 5-7 hverdage
  • Forventet levering 04-05-2021
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele. Du kan prøve medlemskabet gratis de første 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om medlemskaber og Shopping-fordele her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
08-04-2021
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
304
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

A hunt that will decide the victor of the Second World War...Throughout the summer of 1944, southern England was transformed into one huge armed camp as the allied forces made their final preparations for D-Day. It was at this crucial moment in history that the Fox emerged from his lair.The Fox had many names and many disguises, but behind them all lay the resource and ingenuity of a dedicated German agent. His very existence was not suspected until a totally unexpected E-Boat attack on a landing resulting in hundreds of casualties, and the loss of a set of top-secret plans detailing the invasion.Desperate to stop them falling into enemy hands, two officers are tasked with recovering the plans and taking out the Fox. Failure would mean the total defeat of the allied forces. Failure is not an option...A gripping, action-packed D-Day thriller from a master of the war story, perfect for fans of Frederick Forsyth, John le Carre and Alistair MacLean.

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
08-04-2021
ISBN13:
9781800320116
Dybde:
19 mm
Bredde:
129 mm
Højde:
198 mm
Forlag:
Canelo
Format:
Paperback
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO082