The End of the World Running Club

af


The End of the World Running Club
Du sparer Spar kr. 20,00 med Saxo Premium
  • Leveringstid 5-7 hverdage
  • Forventet levering 03-02-2020
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
05-09-2017
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
464
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

The #1 International Bestseller

A Science Fiction & Fantasy Book to Keep on Your Radar by io9 and Gizmodo

A powerful post-apocalyptic thriller, perfect for fans of The Martian. When the sky begins to fall, one man finds himself separated from his family, his best hope is to run--or risk losing what he loves forever.

When the world ends and you find yourself stranded on the wrong side of the country, every second counts. No one knows this more than Edgar Hill: over five hundred miles of devastated wasteland stretch between him and his family. To get back to them, he must push himself to the very limit--or risk losing them forever.

His best option is to run. But what if his best isn't good enough? End of the World Running Club is an otherworldly yet extremely human story of hope, love, and the endurance of both body and spirit.

Praise for The End of the World Running Club:

"Harrowing and heartrending, this is a novel that is almost impossible to put down." --Library Journal, STARRED REVIEW

"Walker's ability to imagine a post-apocalyptic world in crisp detail is on full display in the early pages of The End of World Running Club." -- Maximum Shelf

..".a beautifully written postapocalyptic tale of a flawed man's struggle for survival and redemption." -- Booklist

"A fresh and frighteningly real take on what "the end" might be...quite an exciting and nerve-wracking 'run', with characters

Andre udgaver:

Bog, paperback

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
05-09-2017
ISBN13:
9781492656029
Vægt:
521 g
Dybde:
33 mm
Bredde:
139 mm
Højde:
208 mm
Format:
Paperback
Udgave:
0
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO030