Make Them Cry

af


Make Them Cry
Du sparer Spar kr. 35,00 med Saxo Premium
  • Leveringstid 6-10 hverdage
  • Forventet levering 19-03-2021
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
22-09-2020
Sprog:
Engelsk
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

For fans of The Border and Jason Bourne, The Concern is an explosive action thriller about a DEA agent sucked into a dangerous turf war on the US-Mexico border.

It's hard to make Diane Harbaugh flinch. A former prosecutor notorious for her aggressive tactics, she's now a DEA agent who interrogates witnesses so effectively, she has them confessing in tears. But when she hears from Gustavo, a high-ranking cartel member with an invaluable secret about the international black market, she's thrown for a loop. She heads to Mexico to meet him, and her entire understanding of justice and duty is thrown into question.

Gustavo sends her down a rabbit hole that leads to a criminal conspiracy more pervasive than anything she and the DEA ever suspected. She teams up with Ian Carver, a disillusioned CIA agent, and begins to unravel layers of deceptions, grifts, and schemes that date back to the beginnings of the Afghanistan War. As they learn more, they become the target of cartel assassins, embittered spies, and even their own government. They are at the center of an international manhunt with world-changing consequences--and the only way out is for Diane to do the one thing she promised herself she'd never do. Stylishly written and relentlessly plotted, The Concern is an action-packed thriller of unimaginable stakes.

Andre udgaver:

Bog, hardback

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
22-09-2020
ISBN13:
9780063029231
Vægt:
294 g
Forlag:
Harperluxe
Format:
Paperback
Udgave:
0

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO082