The Club

af


The Club
Du sparer Spar kr. 25,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid Kan forudbestilles
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
Bog, hardback
Udgivelsesdato:
31-03-2022
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
352

Send som gave

Skal vi pakke ind og sende som gave til en, du holder af? Vælg gaveindpakning i kurven. Læs mere
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

'One of the most riveting books I've read in a long time' Louise Candlish'Smart, topical and immensely entertaining' T.M. LoganFrom the author of R&J pick, People Like Her, and for fans of The White Lotus and Big Little Lies, Ellery Lloyd's The Club is an exhilarating, addictive read, telling a story of ambition, excess, and what happens when people who have everything - or nothing - to lose are pushed to their limit.There's no place like Home . . .The Home Group is a collection of ultra-exclusive private members' clubs and a global phenomenon, and the opening of its most ambitious project yet - Island Home, a forgotten island transformed into the height of luxury - is billed as the celebrity event of the decade. But as the first guests arrive, the weekend soon proves deadly - because it turns out that even the most beautiful people can keep the ugliest secrets and, in a world where reputation is everything, they'll do anything to keep it. If your name's on the list, you're not getting out . . .

Andre udgaver:

Bog, paperback
Bog, hardback

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
31-03-2022
ISBN13:
9781529039504
Bredde:
135 mm
Højde:
216 mm
Forlag:
Pan Macmillan
Målgruppe:
From 18 years
Format:
Hardback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse The second novel from Ellery Lloyd, author of Richard and Judy Book Club pick People Like Her, for fans of Lucy Foley and Liane Moriarty.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO082