The Choice

af


The Choice
Du sparer Spar kr. 20,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 5-8 hverdage
  • Forventet levering 28-04-2021
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele. Du kan prøve medlemskabet gratis de første 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om medlemskaber og Shopping-fordele her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
01-03-2018
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
386
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

'One of the best crime novels I have read!' Renita D'Silva



‘You’ve got to help me.’



On a wet road in the black of night, Karl Seabury is driving home to his pregnant wife. Suddenly, caught in his headlights in the middle of the road is a woman shaking with fright. 



The woman says her name is Liz Smith, that her home was attacked, and that she was the only one to escape. 



In a split-second decision, Karl decides to help her to safety. But can he really trust her? Or has he put his family in danger? 



An absolutely unputdownable thriller, with twist after twist after twist, that will leave you breathless. Perfect for fans of Robert Dugoni, John Marrs and Harlan Coben.



What readers are saying about The Choice:



‘A heart-pounding, nerve racking, absolutely thrilling story, superbly written, taking the reader on a daring, twisted ride. Amazing plot that shocks and astounds in equal measure. I absolutely loved this book and highly recommend it to everyone. Cannot wait for more from this brilliant author of whom I am a HUGE fan!’ Renita D’Silva



'I loved this thriller with lots of twists… Look forward to reading another book by this author.' My Read Books

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
01-03-2018
ISBN13:
9781786814166
Vægt:
410 g
Dybde:
20 mm
Bredde:
129 mm
Højde:
198 mm
Forlag:
Bookouture
Format:
Paperback
Udgave:
0
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO081