Du er her:
Bog, hardback Cafe by the Sea af Jenny Colgan

Cafe by the Sea

(Bog, hardback)

The New York Times bestselling author of Little Beach Street Bakery and Christmas at the Cupcake Caf? returns with a new novel?a modern day retelling of the classic story Seven Brides for Seven Brothers?perfect for fans of Meg Donohue, Elin Hilderbrand, and Sophie Kinsella.

A... Læs mere

The New York Times bestselling author of Little Beach Street Bakery and Christmas at the Cupcake Caf? returns with a new novel?a modern day retelling ... Læs mere

Produktdetaljer:

Sprog:
Engelsk
ISBN-13:
9780062675606
Sideantal:
288
Udgivet:
27-06-2017
Vis mere

Sæt bog på liste

  • Bogliste


Andre udgaver:

(Bog, paperback), Engelsk
kr. 159,95
 
kr. 269,95
Forventes udgivet
27-06-2017
Leveringstid
Kan forudbestilles
Leveres senest
07-07-2017
-10%

kr. 241,21
Fragt
kr. 19,95

kr. 189,95
Fri fragt

Du tilmelder dig Saxo Plusmedlemskab til 69 kr. hver måned. Se hvordan du sparer tre måneders Plusmedlemskab her

Til dig, der elsker bøger

Læs mere om Plusmedlemskab
Op til 70% rabat Fri fragt
Udvidet returret Ingen binding


Forlagets beskrivelse

The New York Times bestselling author of Little Beach Street Bakery and Christmas at the Cupcake Caf? returns with a new novel?a modern day retelling of the classic story Seven Brides for Seven Brothers?perfect for fans of Meg Donohue, Elin Hilderbrand, and Sophie Kinsella.

A London girl-about-town returns to her family's farm on a small Scottish island following her mother's death. Her father and her four brothers remain, and it's up to them to run the farm. But as she soon discovers, they aren't quite up to the task, and need all the help they can get.

Leaving behind a bustling, high-stakes life in the city, our heroine builds a life for herself in her hometown, opening a caf? using the local produce of the region. And romance isn't far behind?

The Caf? by the Sea is a delightful summer time romp that puts a modern twist on the classic Seven Brides for Seven Brothers story.

?

?

?


Kundernes boganmeldelser af Cafe by the Sea

Anmeld bogen og vær med i konkurrencen om gavekort – læs mere her.

Der er ingen anmeldelser af Cafe by the Sea

for at skrive en anmeldelse.

Se andre bøger, der handler om:

Bogens kategori:

Din personlige bogassistent

Han følger dig rundt og finder nye anbefalinger, baseret på de bøger du kigger på.

Skjul bogassistenten

Få løbende anbefalinger fra din personlige bogassistent, mens du kigger rundt her på siden.