The Blood of Alexandria (Death of Rome Saga Book Three)

af

indgår i serie Aelric


The Blood of Alexandria (Death of Rome Saga Book Three)
Du sparer Spar kr. 14,97 med Shopping-fordele
  • Leveringstid Mangler, normalt 2-7 uger
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
17-02-2011
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
512
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

The third book of the DEATH OF ROME SAGA, perfect for readers of Ben Kane and Simon Scarrow.612 AD.Aelric of England has become the Lord Senator Alaric and the trusted Legate of the Emperor Heraclius. He's now in Alexandria, to send Egypt's harvest to Constantinople, and to force the unwilling Viceroy to give land to the peasants. But the city, with its factions and conspirators - thwarts him at every turn. And when an old enemy from Constantinople arrives, supposedly on a quest for a religious relic that could turn the course of the Persian war, the ensuing chaos may be enough to rip Egypt - and Aelric - apart.

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
17-02-2011
ISBN13:
9780340951170
Vægt:
322 g
Dybde:
32 mm
Bredde:
130 mm
Højde:
197 mm
Nummer i serien:
Book Three
Format:
Paperback
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO081