20% på alle engelske bøger 20% på alle engelske bøger Køb her

The 12 Days of Kindergarten

af

Du sparer 20% fra forlagets pris Du sparer 40% fra forlagets pris
The 12 Days of Kindergarten
  • Forlagets pris kr. 49,95
  • Leveringstid Mangler hos leverandør
Køb til medlemspris og få altid fri fragt.
Prøv 14 dage gratis (herefter 79,-/md.).

Læs mere om Saxo Premium her.
  • Op til 70% rabat
  • Fri fragt
  • Stream 30.000 e- og lydbøger
Bog, paperback (kr. 29,95) (kr. 39,96)
  1. Beskrivelse

    Count the first 12 days of kindergarten with this fun-filled picture book inspired by “The 12 Days of Christmas”—perfect for fans of Natasha Wing’s “The Night Before . . .” series. Includes stickers for a great school-time reward!

     

    On the first day of kindergarten... Læs mere

    Udgivelsesdato:
    27-06-2017
    Leveringstid:
    Mangler hos leverandør
    Bedømmelse:
    (0)
  2. Yderligere info
    Udgivelsesdato:
    27-06-2017
    Sprog:
    Engelsk
    ISBN13:
    9780399557330
    Sidetal:
    24
    Vægt:
    68
    Højde:
    6
    Bredde:
    203
    Mærkat:
    Bog, paperback
    Målgruppe:
    From c 6 years
    Format:
    Paperback
    Udgave:
    STK
    • Bibliotekernes beskrivelse

      In the style of the holiday song "The 12 days of Christmas" a little boy counts down his first twelve days of kindergarten.

  3. Anmeldelser
    Log ind for at skrive en anmeldelse.