Tale Of A Scaredy-Dog

af

indgår i serie Bea Garcia


Tale Of A Scaredy-Dog
Du sparer Spar kr. 10,00 med Saxo Premium
  • Leveringstid Mangler, normalt 2-15 uger
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
Format:
Bog, paperback
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
144
Målgruppe:
From 6 to 9 years
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

Bea Garcia is using her art skills to tell readers all about her best friend ever - her dog, Sophie. Sophie can protect her from anything, even the Garcias monster neighbour, Bert. When Bea's teacher makes her visit Bert for a school assignment, Bea brings Sophie along for extra security. But even monsters have pets, and Bert has a terrible one: Big Kitty. When Big Kitty attacks, Sophie runs straight out the door - away from Bea! Bea searches the neighbourhood with her mum, and calls for Sophie up and down the street with her dad, but her dog is nowhere to be found. Will Bea's best friend ever come home again?

Andre udgaver:

E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
21-06-2018
ISBN13:
9780735229396
Vægt:
126 g
Dybde:
12 mm
Bredde:
129 mm
Højde:
195 mm
Målgruppe:
From 6 to 9 years
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse Bea Garcia loves art, especially when she gets to draw pictures of her dog, Sophie. Their friendship is the star of this third story in the spunky chapter book series for fans of Amelia's Notebooks, Judy Moody, and Dory Fantasmagory series.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO031