Take or Destroy

- The WWII Collection

af


Take or Destroy
Du sparer Spar kr. 15,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 5-7 hverdage
  • Forventet levering 04-05-2021
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele. Du kan prøve medlemskabet gratis de første 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om medlemskaber og Shopping-fordele her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
08-04-2021
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
352
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

The fate of a continent rests on one devastating battle...The Eighth Army, gathering its strength in the Nile delta, was preparing for a major assault against the combined forces of Rommel's Afrika Korps.One of the places the Korps occupied was the little port of Qaba, two hundred miles to the west of Cairo. British Lieutenant-Colonel George Hockold saw great potential in Qaba, planning an offensive there to both distract the enemy and rob them of essential fuel supplies.This was the start of what came to be known as 'Operation Cut-Price', carried out by perhaps the oddest assortment of makeshift commandos ever brought together. Their objective was quite simple: to take... or destroy.An intensely exciting war thriller observed with shrewdness, humour and compassion, perfect for fans of Alistair MacLean, Jack Higgins and David McDine.

Andre udgaver:

E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
08-04-2021
ISBN13:
9781800320093
Dybde:
21 mm
Bredde:
129 mm
Højde:
198 mm
Forlag:
Canelo
Format:
Paperback
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO080