Swindler's Revenge

af


Swindler's Revenge
Du sparer Spar kr. 30,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 6-9 hverdage (Sendes fra fjernlager)
  • Forventet levering 16-12-2021
  • Kan leveres før jul
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
Bog, hæftet
Udgivelsesdato:
01-08-2021
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
264
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

There are no softball cases in the FBI...especially when an agent gets dirty. Karina Cardinal's Saturday starts out with a bang, and it's not the home renovation marathon she's watching on HGTV. It's the FBI banging on her door, hunting for a fugitive. As if she could easily hide one in her modest condo. Especially one named Mike Finnegan.

The two of them called it splitsville a couple months ago, but Mike? Take a $1.2 million bribe? No and no and no. No matter how much damning evidence the feds claim to have. When a mysterious burner phone shows up in her pocket, Karina has no doubt who dropped it there. Mike is deep undercover and so far off-grid, he needs help to figure out who's framing him-and why.

Classic Karina, she jumps in with both feet, ignoring the dangers. The trouble with leaping before you look? You can land in a world of dirt. And when an old enemy starts playing hardball, you can end up six feet under it. ----- International bestselling and award-winning author Ellen Butler presents book five in the Karina Cardinal mystery series! Fans of Elizabeth Peters and Janet Evanovich's Stephanie Plum will adore this gripping mystery adventure.

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
01-08-2021
ISBN13:
9781734365023
Vægt:
340 g
Dybde:
15 mm
Bredde:
140 mm
Højde:
216 mm
Format:
Hæftet
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO081