Du er her:
Bog, paperback Swimming with Fishes af Rasheda Malcolm

Swimming with Fishes

(Bog, paperback)

For fans of Mills and Books and Terry McMillan, a complicated contemporary love story set in the picturesque sunny backdrop of rural Jamaica.

For fans of Mills and Books and Terry McMillan, a complicated contemporary love story set in the picturesque sunny backdrop of rural Jamaica.

Produktdetaljer:

Sprog:
Engelsk
ISBN-13:
9781909762459
Sideantal:
328
Udgivet:
15-05-2017
Vis mere

Sæt bog på liste

  • Bogliste

Forventes udgivet
15-05-2017
Leveringstid
Kan forudbestilles
Leveres senest
26-05-2017

kr. 109,95
Fragt
kr. 29,95

kr. 89,95
Fri fragt

Du tilmelder dig Saxo Plusmedlemskab til 69 kr. hver måned. Se hvordan du sparer tre måneders Plusmedlemskab her

Til dig, der elsker bøger

Læs mere om Plusmedlemskab
Op til 70% rabat Fri fragt
Udvidet returret Ingen binding


Forlagets beskrivelse
For fans of Mills and Books and Terry McMillan, a complicated contemporary love story set in the picturesque sunny backdrop of rural Jamaica.
Bibliotekernes beskrivelse
Set in rural Jamaica, Swimming With Fishes evokes the pain of a love affair between a London-born businessman and a native Jamaican and how that affair grows beyond either of their expectations.Sickle Cell Anaemia sufferer, Kat wants a baby more than life itself. When the town herbalist foretells of a man from across the ocean who will father her child, Kat's hopes intensify into a dream that must come true.Her encounter with Londoner Ben years later edges the prediction toward reality. Their friendship develops into an all-consuming love to which they both surrender. However unknown to Ben, Kat is a sickle cell sufferer and unknown to Kat, Ben is already married.

Kundernes boganmeldelser af Swimming with Fishes

Anmeld bogen og vær med i konkurrencen om gavekort – læs mere her.

Der er ingen anmeldelser af Swimming with Fishes

for at skrive en anmeldelse.

Se andre bøger, der handler om:

Bogens kategori:

Din personlige bogassistent

Han følger dig rundt og finder nye anbefalinger, baseret på de bøger du kigger på.

Skjul bogassistenten

Få løbende anbefalinger fra din personlige bogassistent, mens du kigger rundt her på siden.