Still Lives

- The stunning Reese Witherspoon Book Club thriller!

af


Still Lives
Du sparer Spar kr. 30,00 med Saxo Premium
  • Leveringstid 5-9 hverdage
  • Forventet levering 23-04-2020
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
Format:
Bog, hardback
Udgivelsesdato:
01-11-2018
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
384
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

WINNER OF STYLIST BOOK WARSA SUNDAY TIMES CRIME CLUB PICKTHE POOL'S BEDTIME BOOK CLUB PICKSHORTLISTED FOR AMAZON'S BEST MYSTERY/THRILLER OF THE YEAR A REESE WITHERSPOON BOOK CLUB PICK'Thrilling' Reese Witherspoon'Addictive' Stylist'Vibrant' Observer'Sensational' Guardian 'Elegant' Daily Mail'Wonderful' Sunday Times'Compelling' Entertainment Weekly'Lyrical' Wall Street Journal'Gripping' Bustle'Stunning' LA Times'Smart' Good Housekeeping'Sophisticated' Grazia'Ice-pick sharp' Louise CandlishAs the party of the year gets underway, celebrities and patrons pour into the Rocque Museum to see Kim Lord - L.A.'s artist of the moment - stabbed, strangled, shot, and beaten. It's the opening night of 'Still Lives', Kim's new collection of shockingly graphic self-portraits, in which she impersonates the victims of America's most famous homicides, from Nicole Brown Simpson to the Black Dahlia.Among those gathered is Maggie Richter, a museum editor whose ex, Greg Shaw Ferguson, is in a relationship with Kim. When Kim fails to appear at the party and is declared officially missing, Greg is arrested on suspicion of murder. Suddenly, Maggie finds herself drawn into an investigation of her own, haunted by the thought that Kim has suffered the same terrible fate as the women in her paintings. 'Think a mix of Killing Eve and . . . one of those thrillers that keeps you up till 2am when you've a 6am alarm and you're close to the mark' Stylist 'An up-all-night brain-teaser of a murder mystery. I loved it' Louise Candlish, author of Our HousePerfect for fans of The Girls, Gone Girl and Big Little Lies.

Andre udgaver:

Bog, paperback
Bog, hardback
E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
01-11-2018
ISBN13:
9781787479562
Vægt:
625 g
Dybde:
34 mm
Bredde:
162 mm
Højde:
240 mm
Format:
Hardback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse A REESE WITHERSPOON BOOK CLUB PICK: A young editor at an LA art museum finds herself pulled into the disturbing and dangerous world of a famous artist who goes missing on the opening night of her shocking new exhibition

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO030