Something That May Shock and Discredit You

af


Something That May Shock and Discredit You
Du sparer Spar kr. 35,00 med Saxo Premium
  • Leveringstid 5-7 hverdage
  • Forventet levering 10-03-2020
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
Format:
Bog, hardback
Udgivelsesdato:
11-02-2020
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
256
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

From the writer of Slate's "Dear Prudence" column and "literally the funniest person on the internet" (Rachel Fershleiser, co-editor of the New York Times bestseller Not Quite What I Was Planning) comes a witty and clever collection of essays and cultural observations spanning pop culture--from the endearingly popular to the staggeringly obscure. Sometimes you just have to yell. For New York Times bestselling author of Texts From Jane Eyre Daniel Mallory Ortberg, he's mastered the art of "poetic yelling," a genre surely familiar to fans of his cult-favorite website The Toast. In this irreverent essay collection, Ortberg expands on this concept with in-depth and hilarious studies of all things pop culture, from the high to low brow. From a thoughtful analysis on the beauty of William Shatner to a sinister reimagining of HGTV's House Hunters, Something That May Shock and Discredit You is a laugh-out-loud funny and whip-smart collection that is perfect for fans of Chuck Klosterman and Patton Oswalt and for those who don't take anything--including themselves--much too seriously.

Andre udgaver:

E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
11-02-2020
ISBN13:
9781982105211
Forlag:
Atria Books
Format:
Hardback
Udgave:
0

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Se andre bøger, der handler om

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO031