20% på alle engelske bøger 20% på alle engelske bøger Køb her

Small Admissions

af

Small Admissions
  • Leveringstid Straks (sendes på e-mail)
E-bog, ePub (kr. 94,95) (kr. 94,95)
  1. Beskrivelse

    For fans of The Nanny Diaries and Sophie Kinsella comes a whip-smart and deliciously funny debut novel about Kate, a young woman unexpectedly thrust into the cutthroat world of New York City private school admissions as she attempts to understand city life, human nature, and falling i... Læs mere

    Udgivelsesdato:
    27-12-2016
    Leveringstid:
    Straks (sendes på e-mail)
    Bedømmelse:
    (0)
  2. Yderligere info
    Udgivelsesdato:
    27-12-2016
    Sprog:
    Engelsk
    ISBN13:
    9781501122545
    Sidetal:
    368
    Mærkat:
    E-bog, ePub
    Format:
    ePub
  3. Anmeldelser
    Log ind for at skrive en anmeldelse.
  4. DRM Beskyttelse
    • Tablet
    • E-bogs læser
    • Smartphone

    OBS! E-bogen kan ikke læses på Kindle eller i iBooks. Du kan læse e-bogen på computer, tablet, smartphone og diverse e-bogslæsere. Du skal bruge et specielt læseprogram til din enhed. Læs mere om programmer, sidetal og print af e-bøger her.

Andre bøger af

Limelight
Limelight
Small Admissions
Small Admissions
Small Admissions

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Se andre bøger, der handler om