Shadow Project (Ben Hope, Book 5)

af

indgår i serie Ben Hope


Shadow Project (Ben Hope, Book 5)
Du sparer Spar kr. 25,00 med Saxo Premium
  • Leveringstid Straks (sendes på e-mail)
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
  • Fri fragt
  • Stream 60.000 e- og lydbøger
Format:
Lydbog, download
Sprog:
Engelsk
Varighed:
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

AN ADRENALINE-FUELLED THRILLER FROM THE #1 BESTSELLING AUTHOR'Deadly conspiracies, bone-crunching action and a tormented hero with a heart . . . packs a real punch' Andy McDermottOnly one man can foil a plot set to change the course of history...Ex-SAS soldier Ben Hope is enjoying life at Le Val, the facility in Northern France where he trains others in the dangerous art of hostage rescue, until a chance incident forces him to take on the role of bodyguard to the Swiss billionaire Maximilian Steiner.The victim of a recent abduction attempt, Steiner believes that a neo-Nazi terror group are bent on seizing a prized document from his personal collection - one that could support claims that the Holocaust never happened.But what initially seemed like a straightforward VIP protection job is turned upside-down by the appearance of a mystery woman from Ben's past. Could he be right about her, or is he losing his edge?On a quest across Europe, Ben finds himself embroiled in a deadly kidnap intrigue and a sinister project that has lain dormant since 1944. The stakes are global - and this time Ben is also fighting to protect the people closest to him...The Ben Hope series is a must-read for fans of Dan Brown, Lee Child and Mark Dawson. Join the millions of readers who get breathless with anticipation when the countdown to a new Ben Hope thriller begins...Whilst the Ben Hope thrillers can be read in any order, this is the fifth book in the series.

Andre udgaver:

Bog, paperback

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
22-10-2015
ISBN13:
9780008153212
Format:
Lydbog download
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Se andre bøger, der handler om

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO032