Scorper

- A Novel

af


Scorper
Du sparer Spar kr. 15,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 5-7 hverdage
  • Forventet levering 29-04-2021
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele. Du kan prøve medlemskabet gratis de første 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om medlemskaber og Shopping-fordele her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
01-10-2015
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
272
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

Scorper, noun, a tool used to scoop out broad areas when engraving wood or metal. Scorper, novel, an uncanny and sinister tale of an eccentric American visitor to the small Sussex town of Ditchling, searching for stories about his grandfather. A tale of twitching curtains, severed hands and peculiar sexual practices. A book about Eric Gill's artistic legacy, his despicable behaviour and enduring influence. Scorper is a strange and beautiful English comic masterpiece, with added bird bones.

Andre udgaver:

E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
01-10-2015
ISBN13:
9781783781065
Vægt:
194 g
Dybde:
18 mm
Bredde:
129 mm
Højde:
198 mm
Forlag:
Granta Books
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse A tender black comedy that cuts right to the heart of a curious English town, for fans of Nicola Barker, Patrick deWitt and Ali Smith

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO082