Salt Lane

af


Salt Lane
Du sparer Spar kr. 40,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid Mangler, normalt 2-7 uger
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
Bog, hardback
Udgivelsesdato:
26-06-2018
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
336
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

An "excellent," darkly-told crime novel in the tradition of Tana French and Ian Rankin (Wall Street Journal) Sergeant Alexandra Cupidi is a recent transfer from the London metro police to the rugged Kentish countryside. She's done little to ingratiate herself with her new colleagues, who find her too brash, urban, and--to make matters worse, she investigated her first partner, a veteran detective, and had him arrested on murder charges. Now assigned the brash young Constable Jill Ferriter to look after, she's facing another bizarre case: a woman found floating in local marsh land, dead of no apparent cause.

The case gets even stranger when the detectives contact the victim's next of kin, her son, a high-powered graphic designer living in London. Adopted at the age of two, he'd never known his mother, he tells the detectives, until a homeless womanknocked on his door, claiming to be his mother, just the night before: at the same time her body was being dredged from the water.

Juggling the case, her aging mother, her teenage daughter, and the loneliness of country life, Detective Cupidi must discover who the woman really was, who killed her, and how she managed to reconnect with her long lost son, apparently from beyond the grave.

Andre udgaver:

Bog, paperback
E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
26-06-2018
ISBN13:
9780316563505
Vægt:
680 g
Dybde:
40 mm
Bredde:
152 mm
Højde:
236 mm
Format:
Hardback
Udgave:
0
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO080