Return on Investment af Magdalena Waz

Return on Investment (Fiction Attic Press Debut Novel Prize)

- a Novel

(E-bog, ePub)

Kunder (0 anmeldelser)

Beskrivelse: A wickedly smart, deceptively powerful novel about the uneasy intersection of love and commerce. Winner of the Fiction Attic Press Debut Novel Prize.When recent grad... Læs mere

A wickedly smart, deceptively powerful novel about the uneasy intersection of love and commerce. Winner of the Fiction Attic Press Debut Novel Prize.W... Læs mere

Produktdetaljer:

Sprog:
Engelsk
ISBN-13:
9781945753015
Sideantal:
170
Udgivet:
22-09-2016
Vis mere

Sæt bog på liste

  • Bogliste
kr. 79,95

kr. 39,95

Du tilmelder dig Saxo Plusmedlemskab til 69 kr. hver måned. Se hvordan du sparer tre måneders Plusmedlemskab her

Til dig, der elsker bøger

Læs mere om Plusmedlemskab
Op til 70% rabat Fri fragt
Udvidet returret Ingen binding



OBS!
E-bogen kan ikke læses på Kindle eller i iBooks. Du kan læse e-bogen på computer, tablet, smartphone og diverse e-bogslæsere. Du skal bruge et specielt læseprogram til din enhed. Læs mere om programmer, sidetal og print af e-bøger her.



Forlagets beskrivelse
A wickedly smart, deceptively powerful novel about the uneasy intersection of love and commerce. Winner of the Fiction Attic Press Debut Novel Prize.When recent grad Laura hires herself out as a human breast pump in Chicago, she is unprepared for the devotion she inspires in new moms desperate to be relieved of the machinery of lactation. Soon, the situation at her job goes sour, and she devises a plan to work less and earn more. A dreamer at best and a steamroller at worst, Laurie hopes to prove to the world that there is employment beyond the nine to five. Her imaginative scheme draws a young housekeeper, a male bachelorette party babysitter, and a data entry clerk into the business of manufactured intimacy--a business more dangerous than Laurie is willing to admit.Sharp, darkly funny, and insightful, RETURN ON INVESTMENT will appeal to fans of Maria Semple, Jess Walter, Jami Attenberg, and Lena Dunham. A must-read for anyone who knows what it means to seek fulfillment through work and love.

Kundernes boganmeldelser af Return on Investment (Fiction Attic Press Debut Novel Prize)


Der er ingen anmeldelser af Return on Investment (Fiction Attic Press Debut Novel Prize)

for at skrive en anmeldelse.

Din personlige bogassistent

Han følger dig rundt og finder nye anbefalinger, baseret på de bøger du kigger på.

Skjul bogassistenten

Få løbende anbefalinger fra din personlige bogassistent, mens du kigger rundt her på siden.