Republic of Ruin

- A Post-Apocalyptic Survival Series

af


Republic of Ruin
Du sparer Spar kr. 20,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 2-4 uger (Sendes fra fjernlager)
  • Forventet levering 18-02-2022
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
27-01-2021
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
290

Send som gave

Skal vi pakke ind og sende som gave til en, du holder af? Vælg gaveindpakning i kurven. Læs mere
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

Forget life, liberty, and the pursuit of happiness... Surviving is a feat in and of itself.Seventeen-year-old Ellie Hudson immerses herself in the few things the Supply Wars haven't destroyed-her ranch work and secret baseball games with her best friend. But her power-hungry stepmother is leading a group of domestic terrorists in an effort to start another Civil War and frame Ellie as the instigator. Ellie's lost her father, her home, and her country, but nothing can rob her of her need to preserve the American dream...or what's left of it.Don't miss Book 1 in a post-apocalyptic survival series with a dark, fairy-tale spin. It's a home-run read for fans of The Maze Runner, The Lunar Chronicles, and The Selection Series.

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
27-01-2021
ISBN13:
9798598440568
Vægt:
331 g
Dybde:
16 mm
Bredde:
133 mm
Højde:
202 mm
Format:
Paperback
Udgave:
0
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Se andre bøger, der handler om

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO082