Phantom Limbs

af


Phantom Limbs
Du sparer Spar kr. 12,83 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 5-7 hverdage
  • Forventet levering 18-05-2021
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele. Du kan prøve medlemskabet gratis de første 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om medlemskaber og Shopping-fordele her.
Format:
Bog, paperback
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
384
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

A heartbreaking YA debut about love and loss, perfect for fans of Jandy Nelson.In this YA contemporary romance, a sixteen-year-old boy must learn to swim against an undercurrent of grief - or be swept away by it.Otis and Meg were inseparable until her family abruptly moved away after the terrible accident that left Otis's little brother dead and both of their families changed for ever. Since then, it's been three years of radio silence, during which time Otis has become the unlikely protege of eighteen-year-old Dara - part drill sergeant, part friend - who's hell-bent on transforming Otis into the Olympic swimmer she can no longer be. But when Otis learns that Meg is coming back to town, he must face some difficult truths about the girl he's never forgotten and the brother he's never stopped grieving. As it becomes achingly clear that he and Meg are not the same people they were, Otis must decide what to hold on to and what to leave behind. Quietly affecting, this compulsively readable debut novel captures all the confusion, heartbreak, and fragile hope of three teens struggling to accept profound absences in their lives.

Andre udgaver:

Bog, paperback
Bog, hardback

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
01-06-2017
ISBN13:
9781406375275
Bredde:
129 mm
Højde:
198 mm
Format:
Paperback
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO082