Our Wicked Lies

af


Our Wicked Lies
Du sparer Spar kr. 30,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 6-9 hverdage (Sendes fra fjernlager)
  • Forventet levering 14-12-2021
  • Kan leveres før jul
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
01-03-2021
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
330

Send som gave

Skal vi pakke ind og sende som gave til en, du holder af? Vælg gaveindpakning i kurven. Læs mere
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

HER MARRIAGE IS TO DIE FOR...



Alicia Gray knows she's a lucky woman. With a gorgeous, successful husband who whisks her away on romantic trips, a beautiful home in one of the country's richest zip codes, and two wonderful daughters, life couldn't be better. However, she'll soon discover that an enviable marriage comes at a deadly cost.

 

Who is Faith, and why are dozens of emails between her and Alicia's husband hidden in his draft folder? Why were the messages never sent? As Alicia embarks on a desperate quest to uncover Faith's identity, a shocking death hits close to home and sends her reeling. Was it a tragic accident or cold-blooded murder?  



In this beautiful town of wealth and privilege, nothing is as it seems, and everyone has something to hide. While Alicia struggles under the weight of dark secrets from her own past, someone knows more than they're saying-someone who knows the truth will come at a devastating price.



 Emotionally gripping and expertly plotted, this heart-pounding, compulsive read is the perfect domestic thriller for fans of The Wife Between Us, The Husband's Secret and The Couple Next Door.



Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
01-03-2021
ISBN13:
9781733325394
Vægt:
442 g
Dybde:
19 mm
Bredde:
140 mm
Højde:
216 mm
Format:
Paperback

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO130