Onyx & Ivory
Du sparer Spar kr. 15,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 4-7 hverdage (Sendes fra fjernlager)
  • Forventet levering 12-07-2022
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
Bog, paperback
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
528

Send som gave

Skal vi pakke ind og sende som gave til en, du holder af? Vælg gaveindpakning i kurven. Læs mere
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

"At once fresh, at once classic, Onyx and Ivory is a page-turning blend of monsters, magic, and romance." -Susan Dennard, New York Times bestselling author of TruthwitchAcclaimed author Mindee Arnett thrusts readers into a beautiful, dangerous, and magical world in this stunningly epic and romantic fantasy for fans of Leigh Bardugo and Sarah Raasch.They call her Traitor Kate. It's a title Kate Brighton inherited from her father after he tried to assassinate the high king of Rime.Cast out of the nobility, Kate now works for the royal courier service. Only the most skilled ride for the Relay and only the fastest survive, for when night falls, the drakes-deadly flightless dragons-come out to hunt. Fortunately, Kate has a secret edge: She is a wilder, born with forbidden magic that allows her to influence the minds of animals. And it's this magic that leads her to a caravan massacred by drakes in broad daylight-the only survivor Corwin Tormaine, the son of the king. Her first love, the boy she swore to forget after he condemned her father to death.With their paths once more entangled, Kate and Corwin must put the past behind them to face this new threat and an even darker menace stirring in the kingdom.

Andre udgaver:

Bog, hardback
E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
13-06-2019
ISBN13:
9780062652676
Vægt:
386 g
Dybde:
30 mm
Bredde:
135 mm
Højde:
203 mm
Format:
Paperback
Forfatter

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO081