Once a King
Du sparer Spar kr. 30,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid Mangler, normalt 2-5 uger
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
Bog, hardback
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
448
Målgruppe:
From age 13
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

A young king searches for a way to save his kingdom in this romantic fantasy from Erin Summerill, who was called "absolutely marvelous" by New York Times bestselling author Sarah J. Maas.

Aodren: A lonely, young king, searching for a way to dismantle his father's dark legacy.

Lirra A girl with the power to control the wind, torn between duty and following her dreams



For twenty years, Channelers--women with a magical ability--have been persecuted in Malam by those without magic. Now King Aodren wants to end the bloody divide and unite his kingdom. But decades of hatred can't be overcome by issuing decrees, and rumors of a deadly Channeler-made substance are only fueling people's fears. Lirra has every reason to distrust Aodren. Yet when he asks for help to discover the truth behind the rumors, she can't say no. With Lirra by his side, Aodren sees a way forward for his people. But can he rewrite the mistakes of the past before his enemies destroy the world he's working so hard to rebuild? Erin Summerill returns with a high-stakes fantasy full of romance, magic, and revenge perfect for fans of Susan Dennard and C. J. Redwine.

Andre udgaver:

Lydbog, download
E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
04-12-2018
ISBN13:
9781328949974
Vægt:
566 g
Dybde:
40 mm
Bredde:
139 mm
Højde:
213 mm
Målgruppe:
From age 13
Format:
Hardback
Udgave:
0
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO082