Nymphs

af


Nymphs
Du sparer Spar kr. 15,00 med Saxo Premium
  • Leveringstid 5-9 hverdage
  • Forventet levering 10-03-2021
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
28-01-2016
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
432
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

Sexy, dark and exciting, NYMPHS is the novel of the smash-hit international TV series. Perfect for fans of THE VAMPIRE DIARIES and THE ORIGINALS. Meet the nymphs: living among us, they're forever young, dangerously seductive - and ever so deadly...A young man is found dead after a college party in a small town. His body bears the marks of a brutal attack, but police are mystified as to the actual cause of death. Afterwards, student Didi Tiensuu is approached by two mysterious women. Beautiful and other-worldly, they have come to warn her she is in danger. And to live, she must for ever leave her old life behind.There are evil forces at work that mere mortals can never comprehend. And Didi is about to discover her past is a lie. The night of reckoning is coming and the choice is hers. Reject her fate. Or accept her destiny and embrace her power...

Andre udgaver:

E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
28-01-2016
ISBN13:
9781472213280
Vægt:
296 g
Dybde:
27 mm
Bredde:
144 mm
Højde:
199 mm
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse Sexy, dark and exciting, the eagerly anticipated novel of the TV series now sold to more than 50 countries introduces the dazzling new fantasy world of the Nymphs...

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO080