Null Set

- A Cas Russell Novel

af

indgår i serie Cas Russell


Null Set
Du sparer Spar kr. 30,00 med Saxo Premium
  • Leveringstid 5-7 hverdage
  • Forventet levering 30-01-2020
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
14-01-2020
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
336
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

S. L. Huang's Null Set is the breakout sf thriller for fans of John Scalzi and Greg Rucka

Math-genius mercenary Cas Russell has decided to Fight Crime(tm). After all, with her extraordinary mathematical ability, she can neuter bombs or out-shoot an army. And the recent outbreak of violence in the world's cities is Cas's fault--she's the one who crushed the organization of telepaths keeping the world's worst offenders under control.

But Cas's own power also has a history, one she can't remember--or control. One that's creeping into her mind and fracturing her sanity...just when she's gotten herself on the hit list of every crime lord on the West Coast. And her best, only, sociopathic friend. Cas won't be able to save the world. She might not even be able to save herself.

Andre udgaver:

Bog, hardback

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
14-01-2020
ISBN13:
9781250180322
Forlag:
Tor Books
Nummer i serien:
2
Nummer i serien:
2
Format:
Paperback
Udgave:
0
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO032