Nailbiter: The Murder Edition Volume 2

af

indgår i serie Nailbiter


Nailbiter: The Murder Edition Volume 2
Du sparer Spar kr. 50,00 med Saxo Premium
  • Leveringstid 2-3 hverdage
  • Forventet levering 21-02-2020
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
Format:
Bog, hardback
Udgivelsesdato:
20-03-2018
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
304
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

Sixteen of the world's most notorious serialkillers were all born and raised in Buckaroo, Oregon. What is happening in thissmall town that has created so many serial killers? The worst and most infamousbeing Edward Charles Warren... theNailbiter!Joshua Williamson and MikeHenderson deliver a mystery that mixes Twin Peaks with the horror ofSe7en!The critically acclaimed hit thrillercontinues with more shocking horror! Is there a new serial killer fromBuckaroo?! Are unlocking the town's deep secrets worth selling yoursoul?Fans of Wytches, Outcast and TheWalking Dead will enjoy this bloodydrama!This deluxe oversized hardcovercollects the issues #11-#20 issues of Nailbiter and features bonus materialnever before collected including sketches, a process section, the originalpitch, and script pages.

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
20-03-2018
ISBN13:
9781534307544
Vægt:
1061 g
Dybde:
23 mm
Bredde:
191 mm
Højde:
282 mm
Forlag:
Image Comics
Målgruppe:
From 16 years
Format:
Hardback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse v. 1. "Originally published in single magazine form as Nailbiter #1-10, by Image Comics" -- v. 2. "Originally published in single magazine form as Nailbiter #11-20"--Title page verso.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO032