Mystery (Alex Delaware series, Book 26)

- A shocking, thrilling psychological crime novel

af

indgår i serie Alex Delaware


Mystery (Alex Delaware series, Book 26)
Du sparer Spar kr. 15,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 5-7 hverdage
  • Forventet levering 22-04-2021
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele. Du kan prøve medlemskabet gratis de første 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om medlemskaber og Shopping-fordele her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
13-10-2011
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
384
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

In MYSTERY, psychologist Alex Delaware becomes personally involved in a dark and mysterious crime. A haunting thriller from New York Times No 1 bestseller Jonathan Kellerman, author of KILLER and BREAKDOWN, which is perfect for fans of Harlan Coben and David Baldacci. 'Jonathan Kellerman's psychology skills and dark imagination are a potent literary mix' (Los Angeles Times).In a glamorous area of Los Angeles, the Beverley Fauborg hotel is about to close for good. Psychologist Alex Delaware and his girlfriend Robin are making a farewell visit to the hotel bar when one patron in particular grabs their attention - a beautiful but aloof young woman dressed all in white.Two days later, Alex is called in on a murder case and is shocked when he recognises the victim as the woman in white. Discovering her true identity is not going to be easy though, and Milo's investigation into the girl nicknamed 'Mystery' leads him to the darkest of secrets in the highest of places.

Andre udgaver:

E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
13-10-2011
ISBN13:
9780755374489
Vægt:
309 g
Dybde:
25 mm
Bredde:
138 mm
Højde:
198 mm
Nummer i serien:
26
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse An ingenious, intriguing and breathtakingly good novel from the world's number one psychological thriller writer

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO081