My Life in Lists

af


My Life in Lists
Du sparer Spar kr. 20,00 med Saxo Premium
  • Leveringstid 7-10 hverdage
  • Forventet levering 18-03-2021
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
Format:
Bog, hardback
Udgivelsesdato:
01-06-2017
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
240
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

1. Everyone loves a list2. And this is a novel, told entirely in lists.3. Have you ever wondered what your life might look like in little lists?4. It might look something like thisThis funny, surprisingly moving novel follows the everyday life of our list-making hero, from the very first bullet points at 10, through school days, first crushes, teenage kisses and first dates, clumsy sexual encounters and university, early career, serious falling-in-love and marriage, kids, divorce, professional meltdown and resurrection, frightening online dating, and miraculous new love again, aged 50. If you read more lists than books, then this might just be the novel for you. For fans of Adrian Mole and Nick Hornby and readers of all ages, MY LIFE IN LISTS is a novel for the listicle generation, a book to tickle funny bones and move hearts in equal measure.

Andre udgaver:

Bog, paperback
E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
01-06-2017
ISBN13:
9781910931585
Vægt:
332 g
Dybde:
25 mm
Bredde:
138 mm
Højde:
204 mm
Format:
Hardback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse or fans of Adrian Mole and Nick Hornby and readers of all ages, this is a novel for the listicle generation.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO082