Murder Repeated

- A gripping whodunnit set in the village of Steeple Martin

af


Murder Repeated
Du sparer Spar kr. 20,00 med Saxo Premium
  • Leveringstid 5-9 hverdage
  • Forventet levering 19-12-2019
  • Kan leveres før jul
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
05-12-2019
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
336
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

THERE'S A BAFFLING MYSTERY IN THE VILLAGE OF STEEPLE MARTIN...BUT LIBBY SARJEANT IS ON THE CASE.'With fascinating characters and an intriguing plot, this is a real page turner' Katie FfordeTen years ago, a missing person story causes a furore in Kent - and the national media. A beautiful young woman with a promising career as a singer walks home alone from a party and is never seen again. There is no evidence, forensic or otherwise, and no-one is ever arrested.A decade later Libby Sarjeant is talked into inspecting a derelict hotel in her home village of Steeple Martin. The body of a young boy is discovered - but is it anything to do with the mysterious disappearance from over ten years ago?This gripping and twisty crime mystery novel is is the perfect read for fans of Faith Martin, J.R. Ellis and LJ Ross.Readers adore the much-loved Libby Sarjeant series:'I have read all the books in this series and love them all' ***** GoodReads review'Just can't get enough of reading about Libby and her friends' ***** GoodReads review'The characters are so likeable. I would love to visit the mythical Steeple Martin!' ***** GoodReads review

Andre udgaver:

Bog, paperback

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
05-12-2019
ISBN13:
9781472273659
Vægt:
240 g
Dybde:
26 mm
Bredde:
128 mm
Højde:
196 mm
Format:
Paperback
Udgave:
Digital original
  • Forfattere

  • Bibliotekernes beskrivelse

    The gripping and compelling twentieth novel in the much-loved Libby Sarjeant series by Lesley Cookman.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.