Mr Doubler Begins Again

af


Mr Doubler Begins Again
Du sparer Spar kr. 15,00 med Saxo Premium
  • Leveringstid Mangler, normalt 2-10 uger
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
14-01-2020
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
384
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

'Perfect for fans of Eleanor Oliphant is Completely Fine' Hello! 'Extremely charming' Marian Keyes Not every journey takes you far from home... Mr Doubler is an expert in many things. He can bake the fluffiest lemon drizzle cake, distil divine gin, and grow perfect potatoes. But when it comes to company, he's not so confident. Since he lost his wife, he's been living on his own on top of a hill, with just one regular visitor: his housekeeper, Mrs Millwood, who visits every day. Until the day she doesn't. With Mrs Millwood missing, Doubler's routine is thrown into chaos - and he begins to worry that he might have lost his way. But could the kindness of strangers bring him down from the hill? Mr Doubler Begins Again is a nostalgic celebration of food, friendship, kindness, and second chances, perfect for fans of Rachel Joyce and Joanna Cannon. Readers love Mr Doubler Begins Again: 'Poignant and thought-provoking' Bee 'Wise, clever and beautifully written' MoziDogReads 'An adorable, heart-warming and amusing story... A breath of fresh air' Cheryl 'Seni Glaister's writing is beautiful, so lyrical, so thoughtful and so deep... I feel like every single word matters in this book' Nicola 'Uplifting, amusing and engaging... A treat to read' Jenny H 'A brilliant read. Did not wish it to end' Biren 'This book was a sheer delight to read' Whispering Stories Blog 'A wonderfully touching, funny and inspiring book' Karen

Andre udgaver:

Bog, paperback
E-bog, ePub
Lydbog, download

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
14-01-2020
ISBN13:
9780008368487
Vægt:
270 g
Bredde:
129 mm
Højde:
198 mm
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse 'Perfect for fans of Eleanor Oliphant is Completely Fine' Hello! 'Extremely charming' Marian Keyes

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO031