Marrying Up

af


Marrying Up
Du sparer Spar kr. 15,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid Mangler, normalt 2-7 uger
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele. Du kan prøve medlemskabet gratis de første 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om medlemskaber og Shopping-fordele her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
15-09-2011
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
448
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

She stopped at nothing. To get everything.Scheming social climber Alexa may be humbly born. But she's a class-hopping cruise missile aimed at the very top of the gold-digging tree. Only a title, mansion and family tiara will do. Befriending feckless aristo Florrie (three surnames plus black hole where her brain should be) means the grandest doors swing open and the prince of her dreams is in sight. But has Florrie's mother, the formidable Lady Annabel, rumbled what Alexa is up to?Beautiful but penniless student Polly, meanwhile, is in love. Is Max, the handsome young vet she's found in a country lane, quite as ordinary as he seems, however? Passionate love, eye-widening snobbery and more than naked ambition abound in this contemporary Cinderella tale - a deliciously satirical novel of the upwardly mobile.

Andre udgaver:

E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
15-09-2011
ISBN13:
9780755342648
Vægt:
315 g
Dybde:
29 mm
Bredde:
129 mm
Højde:
197 mm
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse A comedy of love, royals and rampant social climbing from Sunday Times bestselling author, WENDY HOLDEN. For fans of GALLERY GIRL and BEAUTIFUL PEOPLE.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO080