Marathon

- The extraordinary new Jonathan Stride Thriller

af

indgår i serie Jonathan Stride Thrillers


Marathon
Du sparer Spar kr. 9,04 med Shopping-fordele
  • Leveringstid Straks (sendes på e-mail)
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
E-bog, ePub
Udgivelsesdato:
03-07-2017
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
350
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

Find one man, save millions...On a June morning, thousands of people crowd into Duluth for the city's biggest annual event: the Duluth Marathon. Then there is an explosion along the race course...Within minutes, Jonathan Stride, Serena Dial, and Maggie Bei are at work with the FBI to find the culprits. As social media feeds a flood of rumour, one spectator remembers being jostled by a young man with a backpack not far from the bomb site. He spots a tourist's photo and is convinced he sees the man who bumped into him.When he tweets the photo, Khan Rashid becomes the most wanted man in the city. But are the answers behind the Duluth bombing more complex than anyone realizes? And can Stride, Serena, and Maggie find the truth before more innocent people are killed? This powerful and gripping thriller from bestseller Brian Freeman doesn't let go, perfect for fans of Chris Carter, Michael Connelly and Mason Cross. Praise for Marathon'Gripping a fast, compelling read.' Publishers Weekly'With strong characters and a propulsive plot, this thriller races to a breathless finish' Star Tribune

Andre udgaver:

Bog, paperback
E-bog, ePub
Lydbog, download

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
03-07-2017
ISBN13:
9781911591856
Format:
ePub
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Se andre bøger, der handler om

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO080