Maid of Oaklands Manor
Du sparer Spar kr. 15,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 5-7 hverdage (Sendes fra fjernlager)
  • Forventet levering 08-10-2021
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
24-03-2016
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
432
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

England, 1912 is a place of rigid rules. A chance meeting between scullery maid Lizzy Parker and heiress Evie Creswell is about to break them all . . . Their meeting leads to more than an enduring friendship and a new job for Lizzy - it draws her into a world of privilege and intrigue and delivers her into the loving arms of a killer. Meeting the handsome but mysterious Jack Carlisle, Lizzy begins to fall for him despite rumours he had been involved in the death of Evie's father. As she becomes further embroiled in the dangerous life that Carlisle lives, she must decide if he can be trusted with the life of a close friend, and, ultimately, if he is worth the risk to her own . . . Perfect for fans of Nadine Dorries, Dilly Court and Annie Murray. The story continues in Evie's Choice, out now! 'This is the kind of novel that makes you look forward to bedtime so you can read some more - an epic true romance story' - Historical Novel Society *Shortlisted for RNA Best Historical Novel 2013*

Andre udgaver:

E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
24-03-2016
ISBN13:
9780349401034
Vægt:
280 g
Dybde:
28 mm
Bredde:
129 mm
Højde:
198 mm
Format:
Paperback
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO080