Love and a Promise

- A heartrending saga of family, duty and a terrible choice

af


Love and a Promise
Du sparer Spar kr. 15,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid Mangler, normalt 2-7 uger
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele. Du kan prøve medlemskabet gratis de første 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om medlemskaber og Shopping-fordele her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
02-11-2017
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
448
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

A promise to the woman who saved her life holds Maddy back from following her heart... Lyn Andrews writes an unforgettable family saga in Love and a Promise, set in both Dublin and Liverpool. Perfect for fans of Maureen Lee and Katie Flynn. 'A page-turning and beautifully written novel. The loves and tragedies of the Kiernan siblings will keep you hooked until the very end' - Irish WorldMaddy Kiernan knows her situation is desperate. With her parents dead, her brother Thomas is left as guardian to Maddy and her sister Carmel. But Thomas has plans that don't include his sisters and his reckless ambition could put all their futures at risk. Sharp-witted and strong-willed, Maddy knows she must assume responsibility for the fragile young Carmel.When Thomas deserts Ireland for Liverpool, Maddy realises she has little option but to follow. Within days the girls are destitute, their precious savings gone. Even when Maddy finds a position with an elderly widow, Thomas's aspirations threaten their security. And then Maddy is faced with a terrible choice - between love and a promise... What readers are saying about Love and a Promise: '[This book] was excellent from cover to cover. I found myself staying up late at night just to finish it - you just cannot put it down! It has real life drama, romance and a wonderful ending''Once I start a Lyn Andrews book, I cannot stop reading it. I feel as if I have been transported back in time''Love and a Promise is a great and gripping story, I just had to continue until I'd finished the book. It is a great story of rags to riches and the heartbreak in between - just a lovely story'

Andre udgaver:

E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
02-11-2017
ISBN13:
9781472253514
Vægt:
358 g
Dybde:
28 mm
Bredde:
165 mm
Højde:
197 mm
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse In Love and a Promise, Lyn Andrews writes a heart-breaking saga of a young woman having to make a terrible choice between love and duty.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO081