Labyrinth: Bestiary - A Definitive Guide to The Creatures of the Goblin King's Realm

af


Labyrinth: Bestiary - A Definitive Guide to The Creatures of the Goblin King's Realm
Du sparer Spar kr. 45,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid Kan forudbestilles
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
Bog, hardback
Udgivelsesdato:
15-06-2022
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
112

Send som gave

Skal vi pakke ind og sende som gave til en, du holder af? Vælg gaveindpakning i kurven. Læs mere
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

Discover the creatures of Labyrinth in this guide to the fauna of the beloved film, featuring illustrations by acclaimed artist Iris Compiet.Jim Henson's Labyrinth has remained a beloved film since its 1986 release, and the movie's myriad puppet creatures continue to capture the imaginations of fans to this day. Now, fans can discover an in-depth look at these iconic creatures in Jim Henson's Labyrinth: The Official Bestiary. Illustrated by Iris Compiet, the acclaimed artist behind The Dark Crystal Bestiary: The Definitive Guide to the Creatures of Thra, this book is a gorgeous volume filled with incredible creature artwork-a must-have tome for fans of Labyrinth, Jim Henson, and the fantasy genre.

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
15-06-2022
ISBN13:
9781803361048
Bredde:
203 mm
Højde:
254 mm
Forlag:
Titan Books Ltd
Format:
Hardback
Forfatter

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO081