Kondo & Kezumi Are Not Alone

af

indgår i serie Kondo Kezumi


Kondo & Kezumi Are Not Alone
Du sparer Spar kr. 9,45 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 3-7 hverdage
  • Forventet levering 03-05-2021
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele. Du kan prøve medlemskabet gratis de første 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om medlemskaber og Shopping-fordele her.
Format:
Bog, paperback
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
80
Målgruppe:
From 6 to 10 years
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

Kondo is big. Kezumi is little. They used to live on an island with fruit trees and berry bushes and flitter-birds and fluffle-bunnies. Since the surprise bottle washed ashore with a map containing the mysterious message: WE ARE NOT ALONE, Kondo and Kezumi have been traveling the seas, making new friends, and discovering more about themselves and their place in the world.But now it's time for Kondo and Kezumi to head home. Except there's still time to see Tiny Island, make a pit stop at Dairy Isle, or even Donut island. And when Kondo and Kezumi arrive on their familiar shore, they are greeted with another boat anchored in their waters. Who could it be? Will Kondo and Kezumi be ready for a new guest on their island or is home finally changed for good?David Goodner and Andrea Tsurumi team up for this illustrated chapter book series filled with charming quirks and unexpected discoveries. Packed with vibrant full-color art and paired with poignant text, this chapter book is ideal for emerging readers searching for adventure, friendship, and fun.

Andre udgaver:

Bog, hardback

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
15-04-2021
ISBN13:
9780759554719
Vægt:
200 g
Dybde:
6 mm
Bredde:
158 mm
Højde:
210 mm
Målgruppe:
From 6 to 10 years
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse The third book in the Kondo & Kezumi series where best friends Kondo and Kezumi head home only to realize there is an unexpected guest, for fans of Ivy & Bean and Mercy Watson--in paperback.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO081