Knight Quest (Time Hunters, Book 2)

af

indgår i serie Time Hunter S


Knight Quest (Time Hunters, Book 2)
Du sparer Spar kr. 33,57 med Saxo Premium
  • Leveringstid Straks (sendes på e-mail)
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
  • Fri fragt
  • Stream 60.000 e- og lydbøger
Format:
Lydbog, download
Sprog:
Engelsk
Varighed:
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

Join Tom on an incredible treasure hunt through time and battle history's mightiest warriors. The second book in a new time-travelling series - perfect for fans of Beast Quest.When ten-year-old Tom accidentally smashes a statue in a museum he releases Isis, a young Egyptian mummy who has been imprisoned for thousands of years. To break an ancient curse, the duo must travel back in time to find six hidden amulets - battling Gladiators, Knights, Greeks, Vikings, Pirates and Egyptian Warriors!On their second quest, Tom and Isis meet King Arthur's heroic knights! They must prove their bravery in a race to find a legendary golden sword!FREE collectable Gaming Cards and fascinating facts with every book!

Andre udgaver:

Bog, paperback

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
24-04-2014
ISBN13:
9780007587568
Format:
Lydbog download
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO030