Kitty Little

- A dramatic saga of friendship and loyalty

af

indgår i serie Lakeland Sagas


Kitty Little
Du sparer Spar kr. 15,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 5-7 hverdage
  • Forventet levering 03-05-2021
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele. Du kan prøve medlemskabet gratis de første 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om medlemskaber og Shopping-fordele her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
08-04-2021
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
384
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

Against the backdrop of the theatre, a real life drama plays out...After fleeing from a marriage arranged by her ambitious mother, Katherine throws herself into an acting career, but a scandal threatens to wreck everything she has worked for.Charlotte believes she can have any man she wants, and she wants Archie - no matter who is standing in her way. Esme is in love with the life and vibrancy of the theatre, and the contrast to the life of duty she has known as a parson's daughter. But can a quiet and trusting girl ever be truly at home on the stage?All three girls are seeking escape. Each is pretending to be someone she is not, and all are in love with the same man...An enthralling tale of love and rivalry from bestselling author Freda Lightfoot, perfect for fans of Katie Flynn and Annie Clarke.

Andre udgaver:

E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
08-04-2021
ISBN13:
9781800323001
Dybde:
23 mm
Bredde:
129 mm
Højde:
198 mm
Forlag:
Canelo
Nummer i serien:
3
Format:
Paperback
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO082