Kill The Messenger

af


Kill The Messenger
Du sparer Spar kr. 23,37 med Saxo Premium
  • Leveringstid Mangler, normalt 2-7 uger
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
09-06-2011
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
432
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

A race-against-time thriller from Tami Hoag, Sunday Times bestselling author of A THIN DARK LINE. Perfect for fans of Lisa Gardner and Karen Rose. 'keeps the surprises coming right up to the very last page' The Times.At the end of long, hard day battling LA street traffic, bike messenger Jace Damon is called on to make one last pick-up at a sleazy defence attorney's office - Leonard Lowell. Jace is tired, stressed and needs to get home to check up on his little brother who he's single-handedly bringing up. He makes the pick-up, but the delivery address turns out to be a vacant lot, a car tries to run him down and Jace only just escapes. He arrives back at Lowell's office to find it trashed, Lowell dead and himself the prime suspect. Jace is forced to elude both the police and the men who want him dead while he attempts to find evidence with which to clear his name. He also has to try to keep Ty, his brother, safe from someone prepared to kill...A page-turning thriller packed with suspense, perfect for fans of Kovac & Liska police procedural series.

Andre udgaver:

Bog, paperback
E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
09-06-2011
ISBN13:
9781409121503
Vægt:
302 g
Dybde:
28 mm
Bredde:
166 mm
Højde:
198 mm
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse A page-turning thriller packed with suspense, perfect for fans of Kovac & Liska police procedural series.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO082